Něco o mě

Aktuální práce

Jmenuju se Tom a momentálně pracuji jako hlavní vývojář na VUT v Brně. Programuju ekonomický informační systém SAP a snažím se tento systém udržet v chodu v šíleném akademickém prostředí. Na starosti mám moduly logistiky a jejich úpravy pro prostředí veřejné vysoké školy, integrace na další systémy přes SAP PI, webové rozhraní SAP Fiori a spoustu dalších věcí, které řeším, když je aktuálně potřeba.

Vzdělání

Studoval jsem na vysoké škole, kde aktuálně pracuji. Konkrétně jsem chodil na fakultu informačních technologií, kde jsem navštěvoval bakalářské i magisterské studium. Dělal jsem obor „Počítačové sítě a komunikace“ (hlavně proto, že tam nebylo funkcionální programování 🙂 ). Na střední školu jsem chodil do Znojma na SOŠ Podyjí, kde jsem studoval správu informačních systémů, i když do dneška nevím co to znamenalo.

 • Vysoké učení technické v Brně [2011 – 2013] – magisterské studium – obor Počítačové sítě na komunikace
 • Vysoké učení technické v Brně [2008 – 2011] – bakalářské studium – obor Informační technologie
 • SOŠ Podyjí s.r.o. [2004 – 2008] – obor Správce informačních systémů

Programování

Programovat jsem začal na střední škole, kde jsme začínali Pascalem a potom Delphi, zkoušeli jsem i základy programování webů, takže trochu HTML, CSS, PHP a SQL. Nejvíc jsem se naučil až na vysoké škole. V tomhle musím pochválit FIT VUT, kde jsme dělali spoustu praktických projektů na kterým jsme se toho spoustu naučili. Vedli to tam s přístupem, tady máš zadání a napiš to v tomhle programovacím jazyce. Že nevíš jak? Tak je to tvůj problém. Tohle mi dalo asi nejvíc a dneska nemám problémy s novými technologiemi a přechodem na ně. Je to v podstatě jenom další projekt, který musíme udělat. Upřímně už bych to nikdy nechtěl absolvovat znovu, ale když se mě někdo ptá jakou IT vysokou zvolit, tak VUT vřele doporučuji.

Už při studiu jsem začal pracovat na rektorátu VUT na Odboru ekonomických systémů, kde se dělá vývoj ekonomického informačního systému SAP. Do té doby jsem o SAP nikdy neslyšel. Začal jsem tedy programovat v jazyce ABAP, což je jazyk vyvinutý přímo pro SAP. SAP se snaží svoje produkty inovovat, takže jsme nasadili i jejich nové webové rozhraní SAP Fiori, které je založené na javascriptovém frameworku SAPUI5. Takže teď programuju hlavně v jazyce ABAP a Javascript.

Jazyky ve kterých programuji

Absolvované kurzy

 • ABAP Delta from SAP NetWeaver 7.31 to SAP NetWeaver 7.40 [WDE740]
 • Build Your Own SAP Fiori App in the Cloud – 2016 Edition [FIUX2]
 • SAP CRM Solution Overview [SAPCRM_95]
 • SAP CRM Customizing Fundamentals [CR100_95]
 • SAP S/4HANA in a Nutshell [S4H1-1]
 • SAPUI5 User Experience Development [SAPX05]
 • SAP Gateway – Building OData Services [GW100]
 • Software Design for Non-Designers (Edition Q4/2016) [DFND1-3]